Proč šifrovat

Proč by někdo odposlouchával mé hovory?

Odposlechy telefonních hovorů nejsou postrachem jen ve špionážních filmech. Jsou součástí dnešní reality a mohou znamenat pro kteroukoli soukromou osobu a ještě více pro podnikatele ohrožení v podobě

  • vyzrazení obchodního tajemství a ztráty konkurenční výhody
  • prozrazení výše chystané nabídky
  • vydírání pomocí získaných citlivých údajů

Další riziko pak představuje zneužití dat získaných ze ztraceného nebo ukradeného telefonu.

Při stále tvrdším konkurenčním boji v dravém tržním prostředí hrají informace čím dál důležitější roli. Zneužití citlivých údajů Vaší firmy tak může mít nedozírné následky. Pro moderní podnikatele je proto používání šifrované mobilní komunikace prakticky nutností.

Aplikace CryptoCult Vám nabízí toto řešení:

  • zašifruje mobilní hovory tak, že bude nemožné je odposlechnout
  • zabezpečí e-maily a textové zprávy
  • zamezí přístupu k citlivým údajům, pokud se telefonu zmocní nepovolaná osoba

Díky naší aplikaci už se nebudete muset omezovat – bez obav vyřizujte po telefonu nebo pomocí e-mailů veškeré citlivé pracovní či osobní záležitosti. Ušetříte tak mnoho svého drahocenného času, který byste jinak museli trávit náročným cestováním na osobní schůzky.


Je vůbec technologie pro odposlechy dostupná?

Ano, rozvoj technologií v poslední době způsobil, že prostředky pro odposlouchávání mobilní komunikace jsou finančně mnohem dostupnější. Již v roce 2010 demonstroval Chris Paget na konferenci DEF CON 18,[1] že zařízení umožňující odposlech mobilní komunikace, tzv. IMSI catcher, lze postavit s náklady nižšími než 1 500 USD.

Odposlechy tak již nejsou doménou pouze státních organizací, jako jsou policie či tajné služby. Není nadsázkou tvrdit, že je dnes může zneužít téměř kdokoli.


A jak je to s bezpečností e-mailů?

E-mail lze asi nejlépe přirovnat k pohlednici. Stejně jako si text na pohlednici může přečíst každý poštovní doručovatel, třídič pošty nebo třeba zvědavec, který ji vytáhne z poštovní schránky, může i kterýkoli server, přes nějž e-mail na síti prochází, jeho obsah analyzovat, zaznamenávat, či ho dokonce měnit. Stejně tak to mohou dělat i poskytovatelé e-mailových služeb. Někteří tak i činí a lze jen doufat, že pouze za účelem zobrazování relevantní reklamy.


Zajímá Vás, jak odposlech probíhá?

Existuje několik způsobů, jak lze získat přístup k hovorům a SMS procházejícím GSM sítí. Klasické „štěnice“ nasazené do přístroje už dnes nečekejte. V době moderních technologií se používají sofistikovanější metody.Externí odkazy

[2] https://www.youtube.com/watch?v=ZrbatnnRxFc, samotná demonstrace odposlechu začíná v čase 34:45 videa.

Kontaktujte nás Máte-li o CryptoCult zájem, nebo nám jen chcete položit dotaz, neváhejte se na nás obrátit.